9. 10. 12 - připravili jsme si pro vás koncert, kam jsme pozvali kapelu Sekvoj. Koncert se bude konat 8.11.2012 v Hi-Fi klubu.

27. 9. 12 - LIGNIT představuje nový videoklip na píseň Balada o Jenny. Přejeme hezkou zábavu.

11. 9. 12

9. 9. 12 - omlouváme se za delší nečinnost stránek, ale měli jsme technické problémy s administrací, které jsou snad již nadobro odstraněny. Zatím jen v rychlosti nabídneme výčet následujících koncertů. 21.9. zahrajeme na kouzelném ranči v Málkově, 22.10. nás čeká Sousedské posezení v Chrástu na stadionu, kde s námi vystoupí i kapela Poitín a 23.10. zahrajeme v Rozvadově. Sledujte bedlivě stránky, postupně doplníme, co jsme zaměškali a věřte, že se již brzy můžete těšit na náš videoklip.

1. 8. 12 - do galerie jsme přidali pár fotek z natáčení videoklipu, který bude již brzy hotov. Natáčeli jsme ve Staré sladovně, kde se to pak následně zvrhlo ve vydařenou zpívanou. O hostry nebyla nouze, protože se tam objevilo asi 25 Italů, kteří jsou velmi temperamentní a jsme rádi, že s naší hudbou se rozparádili ještě více. :)

1. 8. 12 - takže jak jsme již naznačili, 18.8.2012 si zahrajeme hned na dou akcích. Jedna je v Chlumčanech a to od 17:30 a druhá v Kostelci u Stříbra cca od 20h. Přikládáme plakát na Den Chlumčan

26. 7. 12 - prázdniny se pomalu přehupují do druhé půle a my už pilujeme na 18.8., kdy si zahrajeme dvojkoncert. Také pro vás připravujeme videoklip.

6. 6. 12 - Lignití sezónu máme za sebou, protože teď nastává čas dovolených a letních relaxací, ale brzy se zas někde objevíme. V poslední době se odehrál již šestý Pohodový večer, kde vystoupil i náš host Miroslav Paleček. Z vašich ohlasů jsme vydedukovali, že se vám večer líbil, což nás velice těší. Představili jsme i několik nových písní, které se také setkali s kladnými ohlasy. Dále jsme zahráli na Salajnském Žebřiňáku, ze kterého vám přinášíme i několik fotek. Z pohodového večera zatím fotky nejsou, zřejmě se někde zatoulaly. Letos jsme to zřejmě podcenili s pozváním nějakého fotografa, takže jsme odkázáni na fotky od fandů. :) Každopádně děkujeme za vaši přízeň a jakmile budeme někde hrát, dáme vědět. Zatím nejbližší koncert se rýsuje na 18. srpna. Mějte se krásně, v úctě LIGNIT

22. 5. 12 - ve čtvrtek nás čeká v pořadí již šestý Pohodový večer. Po té následuje Salajnský Žebřiňák, který odehrajeme v sobotu 26.5. Tak snad vyjde počasí a vy se přijdete podívat.

7. 5. 12 - v pondělí 14.5.2012 si zahrajeme v restauraci U Vodárny. Přijďte posedět s LIGNITem a navcodit pohodu a dobrou náladu.

7. 5. 12 - něco málo fotek z Plazy 5.5.2012

3. 5. 12 - LIGNIT zahraje koncert v rámci oslav osvobození Plzně. 5.5.2012 - OC Plaza prostor za řekou od 11h a 7.5.2012 v Kyšicích na návsi od 18h. Příznivci naší muziky mají tak možnost posedět venku s našemi písněmi.

17.4.12 - pomalu se sešel rok s rokem a blíží se další, v pořadí již šestý Pohodový večer. Uskuteční se 24. května v areálu středních škol Karlovarská 99. Pozvání přijal i náš host Miroslav Paleček, takže je určitě se na co se těšit. Kdo se však bude chtít zúčastnit, nechť neváhá a objedná si lístek u někoho z členů kapely nebo na mail uvedeném v kontakech.

5.4.12 - kdo zaváhá ten prošvihne skvělé posezení s LIGNITem u piva, které vaří náš banjista v minipivováru U Stočesů. 13.dubna se tam uskuteční jarní zpívaná, kde nebude chybět spoustu muziky, dobrého piva a jídla. Takže se těšíme. A kdo nedorazí tam, může za námi přijet do Málkova na Ranč, kde budeme hrát snad až do rána. :)

13.3.12 - aktualizovali jsme sekci "Koncerty", kde nám nám to pomalu nabývá. Letošní rok bude zřejmě opravdu úrodný.

6.3.12 - večer v HIFI klubu se vydařil. Účast byla hojná, nálada skvělá a muziky spoustu. Děkujeme moc Gladly S.W., kteří se postarali o skvělý hudební zážitek a pohodu. Do galerie jsme přidali několik fotek z této vydařené akce.

28.2.12 - čas neskutečně letí a my již začínáme plánovat v pořadí již šestý Pohodový večer. Takže si můžete v kalendáři zaškrtnout 24. květen. Hosta zatím neprozradíme, ale věříme, že je na co se těšit.

28.2.12 - připomínáme, že se blíží večer Talentů v Hifi klubu, který se odehraje v sobotu od 19:30. Druhý den v neděli se na nás můžete těšit zas v Praze v Malostranské Besedě.

23.1.12 - 3.3.2012 máte jedinečnou možnost vidět dva poslední Talenty Country rádia 2010 a 2011 na jednom pódiu a to v HiFi klubu v Plzni. Hned druhý den LIGNIT zahraje koncert v Malostranské Besedě v Praze. Myslíme, že je na co se těšit.

4.1.12 - v pátek 6.1.2012 bude novoroční posezení s Lignitem v restauraci Pod Lípou v Kyšicích.

4.1.12 - 14.1. zahrajeme v pražské restauraci Na Ořechovce pro sdružení příznivců geocachingu. Pokud se chcete přidat i vy, reservujte si lístek u paní Jany Konvalinkové na telefonu 777363409 nebo na E-mailu: geokonvalinky@seznam.cz

20.12.11 - přidáno něco málo fotek z ACW z hraní pro pejsky.

20.12.11 - Přátelé, na četné dotazy odpovídáme, že charitní koncert pro pejsky normálně proběhne ve stejném termínu, tj. 22.12. od 20. hodin. Těší se na Vás opuštění pejsci i kapela Lignit.

17.12.11 - Konečně jsme dostali fotky z listopadového Kladna, kde byla nevíédaně skvělá atmosféra. Kliknutím na fotku se vám otevře celá galerie.

6.12.11 - zpívaná v Chrástu dopadla velice překvapivě v tom dobrém slova smyslu. Nálada byla jako vždy u Lignitu výborná a pohodová, pivo bylo dobré a na stůl lítaly i tekuté presenty od neznámého fanouška :). Také jsme zahráli premiéru naší nové písně, která je z dílny Jeremyho Kinga, tudíž je i celá v angličtině. ALe odezva byla tak velká, že jsme to ani nečekali. Sám autor to také řádně oslavil. Fotografie snad nějaké budou, ale zatím nemáme nic. Každopádně se budeme těšit na příště. V úctě LIGNIT.

6.12.11 - naše CD se již dají koupit v obchůdku country rádia. Odaky naleznete kliknutím na obrázky CD...

21.11.11 - přátelé, kamarádky, kamarádi. V právě ukončené soutěži Pohár Country Radia, skončila plzeňská kapela Lignit na bronzové příčce s písničkou Námořnická (z 320!) ! Je to pro nás ohromný úspěch a motivace a za Vaše poslané hlasy díky, díky, dík

21.11.11 - koncert v Kladně dopadl nad očekávání. Hojná účast, veselá taneční nálada, dobře natočené pivo a skvělá kombinace dvou vítězů Talentu Country rádia. Děkujeme Gladly S.W. za vřelé pozvání, přátelské prostředí a skvělý přístup. Koncert proběhl v tanečním duchu, což nás velice mile překvapilo. Gladly nažhavili své fanoušky a my trochu v rozpacích, zda je dokážeme také rozpohybovat, jsme nesměle nastoupili na podium. Naše nesmělost nám ihned opadla, protože kladenští fanoušci nám ukázali, jak to na takovém správném country folk večeru má vypadat. Hluboké díky všem a těšíme se, že se v únoru potkáme s Gladly v Plzni zas na jednich prknech. Takže se budeme moc těšit, protože se k nám dostala i hláška, že se v únorový večer našeho setkání určitě nebude spát. To bude jízda. :)

15.11.11 - nezapomeňte se v sobotu 19.11. zastavit v Kladně v country klubu Dřevák, kde se na pódiu potkají poslední dva vítězové Talentu Country Rádia 2010 a 2011 a to Gladly S.W. a Lignit. Myslíme, že bude velmi dobrá závava, spouśtu muziky a dobrá nálada. Takže v sobotu se budeme těšit.

15.11.11 - Country rádio nasadilo dva naše songy do Poháru Country rádia, kde jsme ani netušili, že bychom mohli někam postoupit. O to víc nás mile překvapuje, že díky vašim hlasům zatím postupujeme. Nyní už také bedlivě sledujeme, jak si v soutěži vedeme, protože jsme napjatí, jak si povedeme proti velikánům české i zahraniční country music. Děkujeme tímto tedy vám všem, kteří bedlivě posloucháte a posíláte nám hlasy. Tak se nechme překvapit, jak to bude dál.

13.10.11 - jukněte na nějaká videjka z ACW Saloonu:

13.10.11 - přijďte si 27.10. posedět, poslechnout a zazpívat s Lignitem k výročí stříbrského minipivovárku. O pivo, písničky a dobrou náladu jistě nebude nouze. Mimo jiné, náš banjista Míla je dokonce místním sládkem, který pro vás toto pivo sám uvařil. To už stojí za to přijít. :)

30.9.11 - koncert v Saloonu dopadl nad očekávání. Jelikož bylo krásné počasí, čekali jsme, že všichni ještě využijí situace a odjedou se rekreovat na své chaty, ale nakonec se i tančilo. Děkujeme tedy všem za přízeň a zase se budeme těšiti z vaší návštěvy někdy příště. Několikero málo fotek z onoho večera naleznete ZDE.

19.9.11 - nenechte si ujít posezení s LIGNITem na konci léta v ACW Saloonu a to 23.9.11. Budeme se moc těšit. S pozdravem Váš LIGNIT.

15.9.11 - Přátelé, do sekce Galerie jsme přidali pár snímků z festíku Valdecký Háj. A nedivte se, že na snímcích nějak chybí MM se svým banjem. MM sice účast potvrdil, pak se ale nějak rozpomněl, že v té době má plánovanou dovolenou ve vzdálené cizině... :-) Takže ho pro tuto akci hrou na foukačky obětavě nahradil kamarád Mili a Lignit poprvé /a snad taky naposledy :-) / vystupoval bez MM a jeho melodického nástroje... Z tohoto festu máme (časem) slíbena i videa a další fota. Až přijdou, zařadíme. Ahoj, váš Lignit.

12.9.11 - Vážení přátelé, doba dovolených nám skončila a konečně se začne zase něco dít. Byla malá správcovská dovolená našich webovek, proto jste se zde nic pořádně nedozvěděli. V sobotu jsme zahráli na Valdeckém háji, kde jste vytvořili moc hezkou atmosféru. Děkujeme všem příznivcům. No a kdo tam nebyl a má chuť nás vidět zase doma, tak ať neváhá zaskočit na rozloučení s létem do ACW Saloonu v Kollárovce a to 23.9.11. Po dlouhé době doma, takže se budeme na vás těšiti.

13.8.11 - 20.8. zahrajeme v Klatovech na náměstí od 18h. Kdo bude poblíž, ať neváhá a přijede.

20.7.11 - na vaše přání jsme do našeho přehrávače umístili pár pecek z našeho druhého CD Dopis. Také nám přibyl jeden koncertík v Klatovech 18.6. Budeme se těšit.

28.6.11 - do sekce GALERIE jsme konečně přidali fotky z Fontány Country rádia, kterou jsme zahajovali jako vítězové Talentu Country rádia.

27.6.11 - vážení přátelé, než se LIGNIT odebéře na letní radovánky, zahraje v úterý 28.6. v kempu MASH u Berounky. Doufáme, že se i přes naše letní aktivity sejdeme alespoň na nějaké zpívané, třeba i v Praze. Každopádně pokud byste nás chtěli slyšet v rádiu, není nic jednoduššího, než si napsat o naši píseň v pořadu Písnička na přání na Country rádiu.

22.6.11 - Máme to za sebou a byla to nádhera! Lignit to celé odstartoval tím, že mu byl v úvodu předán diplom, coby vítěz hlasování posluchačů CR. Dlužno prásknout, že zasklení diplomu stačil náš houslista půl hodiny po předání rozbít - a to tak, že velmi! :-)) / . Po úvodní předávací ceremonii už to kapela rozbalila a jela na plné pecky. To, že se naše vystoupení veeelmi líbilo, potvrzovalo 3 000 diváků opravdu vřelým přijetím, dlouhými potlesky, podupováním i tleskáním do rytmu. Přídavkem navíc jsme i poněkud přetáhli vyměřený čas, leč ani pořadatelé se nijak nehněvali... :-)) Dokonce i naše CD šla na odbyt, takže spokojenost po všech stránkách. Vážení návštěvníci, vážené Country Radio, pane zvukaři, pořadelé, od kapely Lignit Vám všem velikánský dík!!!! No a v sobotu jsme ještě oženili našeho kytaristu Pavlíka :-)) a do konce června ještě uspořádáme jednu zpívanou v MASHi v Dolanech a pak se rozjedeme užívat si prázdnin, dovolených i jiných vymožeností léta. Takže od září to zase rozbalíme na plno a určitě se někde v klubu, či festíku uvidíme a hlavně uslyšíme. Sledujte i nadále naše stránky, popř. Face Book. I Vám všem přejeme hezké léto!! Ahoj, Váš Lignit.

Starší příspěvky...